Monday, January 17, 2011

Math Journal

My mother and I went shopping in Jurong Point to buy new year clothes.As my mother only brought $100 ,we calculate the pair of jeans we can buy as one pair of jeans cost $30 .So my mother bought 3 pairs of jeans for 90 dollars.
That is how I used my math in my daily life.

Cassandra Mah

No comments:

Post a Comment